Kāzas: pašdarināti ielūgumi

Kāzas: pašdarināti ielūgumi

Image
Agneses un Laura kāzu ielūgumi

Gatavojoties kāzām, nereti (protams, atkarīgs no plānoto kāzu koncepta) nepieciešams milzum daudz dažādu sīkumu un atribūtikas. Atkarībā no pāra interesēm, vēlmēm, budžeta un citiem, katram pašam vien zināmiem parametriem, tos iespējams gan iegādāties, gan veidot pašiem. Mēs nolēmām padarīt šo pasākumu interesantāku (varbūt arī sarežģītāku), tāpēc darinājām gan paši, gan iesaistījām komandu - vedējus, radus un draugus (šis gan, protams, iespējams vien tad, ja līdzcilvēki vēlas šādās aktivitātēs iesaistīties un tas viņiem rada vairāk prieka nekā apgrūtinājumu). Nelielā rakstu sērijā padalīšos ar savu pieredzi kāzu atribūtikas veidošanā, kā pirmo izvēloties kāzu ielūgumus.

Kāzu ielūgumi, lai arī aizvien ir viens no atklātņu veidiem, tomēr ir ļoti atšķirīgi un īpaši, jo ne tikai informē par tādām praktiskām lietām kā norises vieta un laiks, bet arī ir pirmais vēstnesis kopējās kāzu tematikas nodošanai viesiem. Nu jau pēc aizvadītā pasākuma varu teikt, ka kopumā ielūgumu izgatavošana no vīzijas rašanās līdz ielūgumu nodošanai viesu rokās manā gadījumā aizņēma ne vairāk un ne mazāk kā apaļu gadu, ietverot tādus posmus kā:

  • interneta izpēte,
  • kāzu stilistikas izveide un tās ietveršana ielūgumu konceptā,
  • piemērotāko materiālu izvēle un iegāde (un atkārtota iegāde tiklīdz nepareizu aprēķinu dēļ kāds no vitāli svarīgajiem materiāliem atkal ir izbeidzies - ar šo es "feiloju" vienkārši izcili),
  • ielūgumu atklātņu un kārbiņu izgatavošana,
  • ielūgumu nodošana viesiem.

Neskatoties uz laicīgo darbu sākšanu, pēdējie no etapiem tomēr notika nerimstošā steigā un nakts stundās, jo izrādās, ka vairākus desmitus ielūgumu nemaz nevar uztaisīt pāris dienās!

Veidojot savus kāzu ielūgumus kā galvenos kāzu kopējās stilistikas elementus viesiem vēlējos nodot krāsu ("ivory" un tumši lillā) un struktūru (dabiski, nedaudz "vintage" elementi kopā ar grezniem akcentiem). Neatsverams palīgs ielūgumu izgatavošanā noteikti bija veikals Baltijas papīrs, kur, pateicoties plašajam piedāvājumam, visu ielūgumiem nepieciešamo papīru iespējams iegādāties vienuviet un nepieciešamības gadījumā uzreiz saskaņot vairāku papīra veidu toņus (papīra kodus iesaku saglabāt, lai trūkstošo lapu iegādes process noritētu krietni vien raitāk). Kā ieteikumu citiem nudien varu minēt detalizētāku aprēķinu veikšanu pirms jebkādu materiālu iegādes, jo nereti tā paša toņa lentas, papīru vai aksesuāru vairs nebūs iespējams iegādāties vai to iegāde var radīt papildus izdevumus (manā gadījumā nācās pirkt satīna lentu par neprātīgi lielu summu, jo daļa ielūgumu jau bija izgatavota).