Kāzas: svētku vietas dekorācijas

Kāzas: svētku vietas dekorācijas

Image
Kāzas: svētku vietas dekorācijas

Pēdējais un noslēdzošais ieraksts kāzu tematikā šogad būs par svētku norises vietas dekorācijām. Teju katrās kāzās, lielākā vai mazākā mērā, tiek domāts arī par norises vietas telpu un galda dekorēšanu - sākot ar tradicionālajām bērzu meijām līdz aizvien lielāku popularitāti gūstošajām tematiskajām dekorācijām. Šajā ziņā mans mīļākais ir lauku jeb country stils ar mežģīnēm, lukturīšiem, krīta tafelēm un deju placi siena šķūnī.

Tā kā dekorācijas, dekorēšana un viss ar to saistītais ir neizsmeļams temats, šoreiz ielūkošos tikai atsevišķu dekoratīvo elementu izgatavošanā no savu īpašo svētku pieredzes. Mūsu kāzās vienojošais elements izrādījās bumbas - tās bija gan uz galda, gan pie griestiem, gan sienām. Bumbas kā nelieli abažūri lampiņu virtenēm, papīra ziedu bumbas uz galda un spurainās zīdpapīra bumbas pie griestiem. Disko bumbas šoreiz nebija.

Pašdarināta gaismas virtene

Pašdarinātās bumbas lampiņu virtenēm tika veidotas populārajā balona aptīšanas tehnikā - ar diega pavedienu notinot piepūstu mazo balonu, kuru pēcāk apstrādā ar šķaidītu PVA līmi. Svarīgākais jau aptīto baloniņu apstrādāt ar līmi pareizajā daudzumā, jo uzklājot pārāk maz līmes, bumbiņas būs mīkstas, bet uzklājot to par daudz, bumbiņas ilgi žūs un līmi varēs redzēt arī pēc izžūšanas. Virtenes izveidei nepieciešamie materiāli: LED lampiņu virtene, PVA līme, mazie baloniņi un krietns apjoms diega (derēs jebkurš). Ja kāda LED lampiņu virtene aizķērusies mājās jau no Ziemassvētkiem, izveides izmaksas būs vien daži eiro.

Galda dekorācijas

Bumbas uz galda gada laikā savā realizācijā transformējās visvairāk - līdz ne vien skaistam, bet arī praktiskam rezultātam. Vislielākais paldies vedējmātei Edītei, kas ne vien uzlaboja sākotnējo ideju, bet arī veica praktisko realizāciju. Oriģinālā, internetā pamanītā, ideja par putoplasta bumbiņu uzziedināšanu izauga par pilnvērtīgu augu uz kāta, lai dekorācija būtu ne vien skaista, bet arī stabila uz galda - katra bumbiņa ir stingri nostiprināta nelielā puķu podā. Nepieciešamie materiāli: putoplasta bumba, vairākas A4 lapas, dekoratīvās saspraudes, puķu pods, zieda motīvu caurumotājs, grilēšanas kociņi kāta izveidei, atlasa lenta. Diemžēl jāsaka gan, ka sākotnējā doma ieekonomēt uz dzīvajiem ziediem, izmantojot putoplasta bumbas, neattaisnojās, jo katras vienības izmaksas sastādija ap 7 - 8 eiro.

Internetā atrodamas neskaitāmas dekorāciju variācijas, bet vienmēr rekomendēju izmēģināt tās dabā, jo gaidītais rezultāts var atšķirties no bildē redzamā (bieži vien lielu lomu nospēlē tieši skaista fotogrāfija atbilstošā vidē), izveidošanai nepieciešams pārāk ilgs laiks vai materiālu izmaksas neattaisno rezulātu.

Iezīmes